Prekių katalogas

Kaip teisingai pasirinkti beorio dažymo purkštuką?

 • Ką reiškia skaičiai ant purkštuko vėliavėlės? Kaip suprasti, kad purkštukas nusidevėjo ir jį laikas keisti nauju?

  Beorio dažymo purkštukai yra itin svarbus beorio dažymo sistemos komponentas. Nuo jų priklauso purškimo fakelo plotis, išpurškiamų dažų kiekis, išpurškimo kokybė ir perpurškimo, dulksnos kiekis jums atliekant dažymo darbus. Neteisingai parinktas purkštukas gali bereikalingai apsunkinti darbus, o kai kuriais atvejais padaryti juos tiesiog neįmanomais. Teisingas pagrindinių taisyklių renkantis purkštuką supratimas - tai vienas iš pirmųjų ir vienas pagrindinių dalykų, ką dažytojas turi įsisavinti ir perprasti.

  Svarbu atsiminti - purkštuko skylutės dydis derinamas purkštuko purškimo fakelo pločiu tam, kad išgauti norimą dengiamą plotą ir dažų storį.

  Purkštukų nusidevėjimas

  Pradedant dažymo projektą, purkštuko parinkimas turės įtakos tiek dažų sąnaudai tiek darbo atlikimo laikui. Jeigu purkštuko dydis parinktas neteisingai arba purkštukas yra nusidevėjęs - dangos storis bus netolygus ir paviršius neatrodys profesionaliai nudažytas.

  Beorio dažymo purkštuko dilimas

  Lentelėje matote kas atsitinka kai beorio dažymo purkštukas susidėvi. Purkštukui besidėvint purškimo fakelo plotis mažėja, o skylutė didėja, tad ilgiau užtruksite dažydami tą patį plotą.

  Deja nustatyti standartinį purkštuko tarnavimo laiką yra sunku nes didžiausią įtaką tam daro dažuose esančios abrazyvinės medžiagos ir kaip pats dažytojas prižiūri savo purkštukus - ar teisingai ir kruopščiai juos išplauna po darbo.

  Purkštukų žymėjimas

  517 beorio dažymo purkštukas TITAN

  Paprastai purkštukai yra žymimi trijų skaičių kombinacija, pvz.: 517.

  5 - purškiamo fakelo plotis. Tam, kad suprasti koks bus fakelo plotis, pirmajį skaičių dauginame iš dviejų ir turime fakelo plotį coliais, dažant nutolus nuo dažomo objekto 30 cm.

  Vadinasi 5xx purkšukai dažys 5x2= 10" colių pločiu, kas yra 254 mm.

  17 - purkštuko skylutės dydis. Tam, kad suprasti koks bus purkštuko skylės dydis, šiuos skaičius daliname iš 1000. Gausime, kad skylutės dydis yra 0,017" colio arba 0,43 mm.

  Vadinasi purkštukas pažymėtas 517, purkš 254 mm pločio fakelą, o dažus praleis pro 0,43 mm skylutę.

   

  Fakelo plotis ir purkštuko skylutės dydis

  Kuo didesnė purkštuko skylutė, tuo storesniu dažų sluoksniu padengsime tą patį dažymo plotą.

  Dažymo purkštuko skylutės dydis

  Kuo didesnis fakelo plotis, tuo mažesniu dažų sluoksniu padengsime dažomą plotą.

  Dažymo purkštuko fakelo plotis

 • PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ

  Informacija